top of page

אגו מול אינטואיציה: 10 דרכים להבדיל בין הקול של "האגו" לאמת הפנימית

האגו יכול להתחזות לאמת הפנימית כמעט ובלי מאמץ. הוא יכול לשכנע אותך כי הוא האמת של מה שקורה בפועל. האם אתה מבין שזה דרכו של האגו שלך, בערמומיות להמשיך להשאיר אותך רדום, לכוד בתוך כלא ההתניות?


האגו הוא ערמומי. הרבה פעמים האגו מדבר עם "האגו" ואנחנו אפילו לא קולטים שזה האגו בונה את עצמו עם עצמו.


האגו יכול להתפצל. זה לא שזה או "האגו" או "האני האותנטי" לא מעט פעמים האגו מפצל את עצמו וגורם להתלבטות בין 2-3 החלטות ושתיהן נובעות מהאגו.


אינטואיציה פועלת בצורה ספונטנית, בזמן שהאגו הוא רק סיפור. לאגו תמיד יש סיפור, והאינטואיציה פועלת בסיפור היחיד שקיים, שהוא 'הרגע הזה'.


אם נשים לב לעולמנו הפנימי, אנו מבינים שיש לנו שני אפיקים של קולות בתוכנו: קול "האגו" שלנו שיכול להתפצל לכמה קולות וקול האותנטי שלנו, שאנו מכנים לרוב אינטואיציה.


האגו הוא אותו חלק בנו שרוצה לשמור עלינו בכל מחיר. ממציא סיפורים ויוצר אמונות שמובילות אותנו תמיד למשחק בטוח ולהישאר באזורי הנוחות שלנו. הוא חי בפחד מתמיד: פחד לפגוע בעצמו, פחד מדחייה, פחד שהעבר יחזור על עצמו.


כשאנחנו מתחילים את המסע הרוחני שלנו, קל לראות את האגו שלנו כמשהו שצריך להיפטר ממנו. אומרים לנו כמה זה יכול להיות מזיק וכואב, ועד כמה החיים שלנו היו טובים יותר בלעדיו.


אמנם זה נכון שזה גורם יותר נזק מתועלת, אבל אני לא חושב שצריך לסלק אותו מחיינו. אבל אני כן מאמין ביכולת שלנו להכיר בנוכחותו, להתבונן, לזהות, להרגיע אותו ולתת לו להיות.


עם זאת, הקושי העיקרי של אנשים היום הוא להבחין בין השניים. אנשים שצריכים לקבל החלטה ולפנות פנימה, נאבקים לדעת למי להקשיב וממי להתעלם.


אנשים היום כל כך מנותקים רגשית שהם לגמרי מבטלים את האינטואיציה וההדרכה שלהן, ובמקום זאת, יוצרים כמה אפשרויות של החלטה שכולם תחת מבנה "האגו" וכך נכנסים למבוי סתום שהם מנסים לקבל החלטה "נכונה" אבל עדיין ההחלטות מגיעות דרך הפילטר והנרטיב של "האגו".


מי הוא האגו ומי זו האינטואיציה המדריכה? איך אני יודע איזה קול זה? ואיך אני יכול לדעת איזה מהם מייעץ לי הכי טוב?


אגו מול אינטואיציה, איך להבדיל ביניהם? בתחילת הדרך הרוחנית שלנו, האגו והאינטואיציה מבלבלות אותנו לעיתים קרובות. וזה כי השניים פועלים בצורה דומה לעין שרק מתחילה להתעורר זה עתה.


שכן שניהם פועלים כקול פנימי במנחה אותנו בקבלת החלטות. עם זאת, הרבה פעמים האינטואיציה אפילו לא בתמונה כי נפלנו שוב לפיצול האגו ולאשליית "תשובה נכונה או לא נכונה"


מהו האגו?


האגו הוא החלק בתודעה האחראי לניתוח המציאות שלנו ולאשר את תחושת הזהות האישית. אבל מעל הכל, לאגו יש תפקיד להגן עלינו. אנחנו יכולים לומר שזה מרכיב הישרדותי של המוח שלנו. הוא בנוי מההיסטוריה, החינוך, התרבות, המיקום הגאוגרפי, המגדר, הדת, הלאום, שם, תעודת זהות וכל מה שגורם לו לתחושת זהות, השתייכות וקיום.


האגו אוהב להתקיים בין מחשבות 'עבר' שלא קיים 'לעתיד' שלא קיים. וגם כשהאגו שומע 'הווה' הוא מדמיין גבול מדומיין בין 'עבר שלא קיים' 'לעתיד שלא קיים'.


האגו חושב שהוא המחשבות שלו והגוף שלו. כל מה שהוא רוצה הוא להרגיש קיים ולשרוד.


האגו יכול להתקיים רק בתוך 'סיפור' מדומיין דרך חוויות עבר ודפוסים. בזמן שהסיפור היחיד שקיים באמת הוא 'הרגע הזה'. אבל עבור 'האגו' הרגע הזה לא קיים.


מה שקיים מבחינת 'האגו' הוא הסיפור שהוא מספר לעצמו עם עצמו.


החלטות דרך הלוגיקה של האגו משאירה אותנו במקום. האגו מחליט החלטות, ומנתח את הסיטואציה על פי חוויות העבר שלו ומשליך בצורה לא מודעת גם על העתיד שבכלל לא קיים. ואם אנחנו מבינים שהעתיד לא קיים באמת, אז בעצם כל מה שהאגו אוהב לעשות בזמן 'הווה' הוא להישאר במקום הבטוח, בוודאות ובלופ בלתי פוסק של דריכה במקום, פעם אחר פעם.


הבעיה היא שהאנושות התקדמה ורוב הדברים שמדאיגים אותנו או מעמידים אותנו ב"סיכון" לא משפיעים על הסיכוי שלנו לשרוד. האתגרים של החיים של היום אינם כמו אלה של אבותינו אנשי המערות: ברח או מת. עם זאת, חלק מהמורשת הזו מגיע אלינו, ויש לנו את יצר ההישרדות הטבעי אל פני השטח.


מהי אינטואיציה?


כאשר אנו מדברים על אינטואיציה או, באופן עממי, על "תחושה", אנו מתייחסים בדרך כלל ליכולת לתפוס, להכיר ולהכיל מידע קוסמי מן האינטליגנציה של היקום.


היכולת לקבל הדרכה ולדעת מה נכון עבור המסע הנשמתי שלי. לפעול בצורה מודעת ללא שום היגיון.


האינטלקט הוא מאמץ לדעת את הלא ידוע, והאינטואיציה היא התרחשות של הלא נתון לידיעה. כלומר, הדברים האינטואיטיביים הם בדרך כלל עוברים בדרכים לא רציונליות והגיוניות, ולעתים קרובות נחשבות בעולם הקונבנציונלי "לא מודעות", ואינן ניתנות להסבר במילים.


מסיבה זו, אפשר לכנות אותה "חשיבה עם הלב" במקום עם הראש. אינטואיציה היא היכולת להבין דברים באופן מיידי , ללא צורך בהיגיון מורכב של האגו.


"לא באמת ידעתי שאתה הולך להיות שם; זו הייתה אינטואיציה טהורה", "מעולם לא ידעתי מהי הנוסחה הכימית, פשוט מערבבים את המרכיבים לפי אינטואיציה" .


האינטואיציה היא גישה למידע הטהור של כל הקוסמוס. בשקט והקשבה אפשר לחוות את האינטליגנציה של היקום עוברת דרכנו.


אינטואיציה היא החיבור לרובד העמוק ביותר שלנו, שהוא מעבר לשם צורה או מחשבה. מעבר לגוף או לזמן. אינטואיציה זה זרם ישיר מהמקור.


גם פרויד, איינשטיין וכל הגדולים, היו צריכים לערב אינטואיציה בהרמוניה עם האינטלקט. כל פריצות הדרך, מגיעות דרך האינטואיציה, כי האינטואיציה מאפשרת לנו להוריד מידע חדש, והאינטלקט הוא רק הכלי.


משמעות הדבר היא שאדם , ללא צורך ללמוד מודל מסוים וגם ללא הסברים גדולים וארוכים, מסוגל להבין בעצמו כיצד המערכת אמורה לפעול.


הבן אדם קולט הרבה יותר ממה שמודע שלו יודע. וזה כי כל המידע הזה מאוחסן והוא חלק מהאינטואיציה.


האינטואיציה מתחברת לסודות היקום ולרבדים העמוקים של הנשמה שלנו ופועלת בצורה ספונטנית, בשונה "מהאגו" היגיון המשתמש בלוגיקה וניתוח משתנים כדי להתייחס לעולם הפנימי והחיצוני.


לכל בני האדם יש את היכולת האינטואיטיבית, ובהתאם למקרה, הם יכולים לפתח אותה או לקחת אותה בחשבון . אינטואיציה משמשת לעתים קרובות בעת ביצוע פעולות מסוימות, פתרון בעיות, הורדת מידעים וקבלת החלטות. עבור אנשים רבים קשה לזהות אותה ואז לסמוך עליה.


חשוב לדעת להבדיל בין מה שמגיע מאינטואיציה לבין מה שיש לו מקורות אחרים, כמו פחד או דעות קדומות. כדי לזהות אותה, יש לדעת שהאינטואיציה היא אותו קול פנימי שתוחם או מסמן נתיב שמייצר רווחה.


השלב הבא בפיתוח האינטואיציה הוא להאמין בה ולסמוך על היכולת שלה, גם אם לא ניתן להבין אותה במלואה על ידי ההיגיון.


בהיותו סוג של ידע מהיר ואוטומטי, האדם נוטה לחוסר אמון בו ולהיות קשור לידע אמפירי וניתן לאימות שבדרך כלל מעורר ביטחון מול מה שלא ניתן להסביר.אגו או נשמה

אז איך להבדיל בין האינטואיציה לאגו?


1. זמן תגובה

כשרעיון עובר בראשך ואתה מרגיש מייד שהוא הרעיון הנכון, זו בוודאי האינטואיציה שלך שמדברת. האינטואיציה לא מחכה, היא מופיעה כמעט באותו הזמן כרעיון נפלא או רצון עמוק מאוד להגיד לך "כן, תעשה את זה".


האגו, לעומת זאת, מופיע מאוחר יותר. זה הקול שמתחיל לחפש פגמים ואיכשהו סותר את האינטואיציה. "יכול להיות שזה יהיה קשה", "אתה לא תצליח", "זה ייקח יותר מדי זמן", "זה לא שווה את כל הסבל" וכו'.


כל המחשבות האלה הן מהאגו, דואג ומנסה לברוח מאיומים.


לאינטואיציה אין נרטיב, בזמן שהאגו לא יכול להתקיים ללא נרטיב. מה שאומר, שכל עוד אתם קולטים שאתם מדברים עם עצמכם בראש, זה האגו שפיצל את עצמו ומדבר עם עצמו.


אם ניקח את הגוף שלנו בתפקוד ספונטני, נקרא לזה אינסטינקט. ואם הנשמה שלנו מתפקדת בצורה ספונטנית זה יהיה האינטואיציה.


האגו, האינטלקט לא יכול לפעול בצורה ספונטנית כי הוא מנתח תמיד את הנרטיב שמתנגן. אז האינטלקט הוא תפקודו של הראש והאגו. האינסטינקט הוא תפקודו של הגוף. והאינטואיציה היא תפקוד של הלב.


2. הטון של אגו מול אינטואיציה

האגו תמיד יישמע מפוחד. כשיש לך מחשבות שמגיעות מהאגו, הן תמיד יהיו קשורות לפחד, לייסורים או לחרדות עם דאגה. השוואות עם אנשים אחרים או מצבים חיצוניים אופייניים מאוד לאגו, תמיד בצורה שלילית.


רעיונות המגיעים מאינטואיציה, לעומת זאת, הם משמחים ואוהבים. הם ירגישו כמו שחרור, כמו הרגשה של שלווה גדולה. בקול האינטואיציה אין פחד.


3. מיקום בגוף

אני מרגיש את האינטואיציה שלי נוצרת מאזור החזה ומורגשת בעיקר בבטן ובידיים. מרגיש לי כמו פרפר שבוקע מאזור הבטן. קולו של האגו, לעומת זאת, עולה בראש ואינו מרחיב. זה נותן תחושה של התכווצות, של כיסוי עצמי כדי להגן על עצמו.


האינטואיציה משתמשת בשפה לא מילולית , מבוססת על תפיסה ומקושרת לתחושות. סוג החשיבה השולט באדם עם אינטואיציה הוא חשיבה לרוחב, שהיא יצירתית וגמישה, וברוב המקרים אי אפשר להבין או להסביר מהיכן מגיע הידע.


לאינטואיציה אין מילים. בזמן שהאגו אכול במילים, הסברים וכיוונים.


זה לפני השפה . זה מתבטא דרך הגוף, עם רגשות או רגשות, הרבה לפני שהפרט יכול לתאר את המתרחש במילים.


האינטואיציה מבוססת על תחושות, תפיסות, רגשות ולא על הדרך המקובלת של רכישת וודאות, ניתוח יתר על המידה ופיתוח ידע.


4. האם הקול מגיע ממקום של אהבה או פחד?

האגו מבוסס על פחד ואינטואיציה מבוססת על אהבה.


הודעות אגו לרוב יהיו עטופים בפחד. "אתה צריך לקחת עוד הכשרה וקורסים כדי להתחיל ולהרגיש בטוח."


"תשמור על העבודה שמתישה אותך - זה נותן לך משכורת קבועה אחרת תהיה חסר בית", איך תשרוד?


הקול האינטואיטיבי מושרש באהבה, ומזכיר לך שיש לך את תמיכת היקום בכל שלב. לעתים קרובות עם אינטואיציה, אתה לא מקבל את כל התמונה בבת אחת, זה צעד אחד בכל פעם.


האגו הוא הישרדות ויש לו רק רצון לדעת שהכל וודאי ובשליטה. הוא צריך לדעת לאן אתה הולך, מה הולך לקרות, מי הולך להיות שם, הכל.


תכונה זו הכרחית מאוד עבורך כאשר אתה נמצא במצב סכנה אמיתי. הבעיה היא, רוב הזמן, שאין איום אמיתי והאגו עדיין שם, מטריד אותך ומאלץ אותך לחשוב על מיליוני הדברים שיכולים להשתבש. חי בפחד וחרדה כדי להגן על עצמו, גם כאשר אינך זקוק להגנה כלשהי.


אבל האינטואיציה שלך יודעת טוב יותר. היא יודעת ששליטה היא אשליה.


אתה יודע שהצעד הראשון למציאת שלום אמיתי הוא לקבל את העולם כפי שהוא במקום לנסות לשנות אותו. סמוך על מסע החיים.


ככל שתהיו מחוברים יותר לאגו שלכם, כך תהיו יותר מפוחדים, מודאגים ומבולבלים. למרבה הצער, רובנו פועלים דרך האגו שלנו מכיוון שכל החברה שלנו בנויה על בסיס אגואיסטי, ללא מודעות לרגשות שלנו.


5. האם זה מפרט לך כמה גישות וסיבות או רק דרך אחת לא עוררין.

האינטואיציה היא חד משמעית בלי ספק. כי הספק מגיע מהאגו. "אם יש ספק, אין ספק שזה האגו".


האגו יכול ליצור לך המון גישות וסיבות. הוא ישאיר אותך רדום בכך שהוא יוצר כמה פתרונות וסיבות כדי לחשוב שיש צד שצודק וצד שלא צודק, וזה הרגע להחליט איזה צד הוא הצד הצודק. כל זה בזמן שזה האגו רק מגדיל את עצמו.


לאגו יש קול מאוד שתלטני ורם, כל כך חזק שאתה אפילו לא מחשיב את האפשרות שזה לא הקול האמיתי שלך.


אם אתה שומע קול שמפרט את כל הסיבות למה אתה הולך להיכשל, או למה התוכנית שלך היא לא האפשרות הטובה ביותר, זה האגו שלך. ובגדול בכל פעם שאתה קולט קול פנימי שמדבר עם עצמו, זה האגו.


מצד שני, האינטואיציה שלך נותנת לך מסרים עדינים. האינטואיציה שלך תיתן לך את אותו המסר בדרכים שונות שוב ושוב עד שתשים לב.


התחלה אלה סימנים עדינים, ניואנסים. ואם המודע שלך לא קולט זה יהפוך לסימנים ברורים וחדים יותר.


האינטואיציה פועלת באופן מיידי וללא הנימוק של האדם. ובינתיים האגו הוא נימוק אחד גדול.


לעתים קרובות העצות של האגו קופצות ממסר אחד למסר שני, לפעמים סותרת את עצמה. זה כמו גנב שמנסה בכל כוחו לפרוץ לבית שלך. המסרים שאתה מקבל מהאינטואיציה שלך הם קבועים ועקביים.


6. האם זה מגיע ממקום של מחסור או שפע?

האגו תמיד מרגיש שחסר לו כי הוא תחת פילטר של הישרדות. הוא מחפש וודאות וכל הזמן ברדיפה אחר אישורים חיצוניים.


אשליית השליטה מובילה את האגו להתמקד בכל דבר שלילי. הוא שונא את הרעיון של לא להיות אחראי כי הוא כל הזמן דואג שהוא לא מספיק טוב, או יפה מספיק, או חכם מספיק.


מצד שני, כשאתה מחובר לאינטואיציה שלך, אתה מרגיש שאתה יכול לעשות כל מה שאתה מכוון אליו. האינטואיציה יודעת שיש בה את כל האינטליגנציה של כל היקום, לעשות כל דבר.


אז נניח שאתה צריך להחליט אם אתה מתכוון לעזוב את העבודה שלך או לא. כנראה שהאגו יגיד, אין סיכוי שתמצא עבודה טובה יותר. אתה תהיה שבור. אתה צריך לסגור את החודש. זה לא משנה כמה אומלל אתה כרגע, כי זו האפשרות הבטוחה ביותר שלך.


בזמן שהאינטואיציה שלך אומרת אם זה לא משמח אותך, אז זה לא בשבילך. יש לך מטרה ואתה לא מגשים אותה. הכל יכול לקרות ויש לך את כל מה שאתה צריך בתוכך.


אם אתה חש שמה שלא יכול להיות מוסבר על ידי האינטקלט לא קיים, אתה תמשיך לנהל את חייך דרך המשקפיים של האינטלקט, כבול אליו. לא תיתן מקום למסתורין, לא תאפשר לאינטואיציה לדבר אליך.


7. האם אתה מחפש היגיון בדברים או פועל בצורה ספונטנית?

האגו הוא הגיוני - האינטואיציה היא יצירתית. לעתים קרובות קולו של האגו יישמע הגיוני ורציונלי. העצה מבוססת על עבר שכבר אינו קיים.


זה אולי נשמע כמו, "תעשה את זה כי זה עבד לך בעבר או שהשיטה הזו עבדה עבור אנשים אחרים.


אינטואיציה נשמעת לעתים רחוקות הגיונית או רציונלית, זה הקול היצירתי, הפתרון שנראה כאילו יוצא מהשדה השמאלי.


אינטואיציה בדרך כלל לא הגיונית. ידע אינטואיטיבי נמצא בדרך כלל בלא מודע ואינו יכול להיות מובן דרך האינטלקט או ההיגיון.


האינטואיציה לא זה לא ליניארי. הוא אינו מגיב לדפוס לוגי או רציונלי, להיפך, הוא מוצג בצורה לא מסודרת וניתן לגשת להבנתו במילים רק עם הזמן והגעתה של מחשבה רציונלית, שמסדרת רעיונות, וכאן בעצם אנחנו משתמשים באינטלקט ככלי להמיר את הכוונות האינטואיטיביות.


האינטואיציה עושה זאת מעמדה שונה מההיגיון כי היא מתבוננת בשפת גוף, בתחושות ובמה שמשתמע מכל אינטראקציה. שיחות תודעה בעצם.


החלטות אינטואיטיביות לרוב לא הגיוניות ולא רציונליות. החלטה אינטואיטיבית יכולה לקחת את החיים שלך 180 מעלות ביום אחד, לרוב זה יכול לגרום להרבה אנשים סביבכם להרים גבה לגבי ההתנהלות שלכם בחיים וקבלת החלטות זה ממש יכול להראות כאילו התחרפנתם ואתם לוקחים החלטות קרות, אבל זה בכלל נובע מרבדים עמוקים יותר בכם.


8. האם הוא נשמע חכם ורגוע, או ביקורתי ושולט?

האגו נשמע קשוח - האינטואיציה היא ניטרלית. הקול של האגו הוא קריטי עד כדי התעללות, אומר לך דברים על עצמך כדי לגרום לך להאמין שאתה אדם רע ולא אמין. זה יגרום לך להתייחס לעצמך בחוסר כבוד והערכה, או בעודף כבוד מה שיחולל שיעורים קשים בחייך.


האינטואיציה היא ניטרלית באנרגיה והמסרים הללו גורמים לך להתייחס לעצמך בצורה אוהבת ומכבדת.


האגו לרוב בסוג של מלחמה עם העולם. הוא תמיד דואג להאמין שמשהו לא בסדר, וכתוצאה מכך הוא אוהב להיצמד לזהות שלו. (לאום שלו, מינו, אמונותיו הפוליטיות ודעותיו) כדי לגרום לו להרגיש בטוח.


למרות שהאמונות של האגו נותנות לו תחושת ביטחון, האגו לא באמת חזק כפי שהוא משדר, למעשה הוא אפילו חלש ופגיע, לכן הוא מרגיש כל הזמן צורך לשלוט, לקחת פיקוד ולהרגיש שהוא נמצא תחת וודאות.


האינטואיציה לעומת זאת, מגיעה עם תחושה של שלווה ותובנה, תובנה שלא ניתן בהכרח להסביר על ידי עובדות, מחשבות או מילים, אבל בסופו של דבר אתה לומד לסמוך עליה ועל התחושות האינטואיטיביות שלך.


עקב התרדמת של האגו רובנו אפילו לא מודעים לכך שאנחנו סובלים ונמצאים במצב מתון של פחד וחרדה קיומית.


אנחנו סוג של חיים מחדש אירועים קודמים כי אנו חוששים שהם יקרו שוב, ואנחנו דואגים לעתיד כי האגו חושש שלא נוכל להתמודד עם זה.


עם התרגול שלנו בהתבוננות האגו, אנחנו לומדים לזהות אותו, אנחנו מתחילים לזהו את הקול שלו שמנסה להגן עלינו בכל מחיר, וברגע שאנחנו לוקחים את כוחו, אנחנו הופכים מודעים יותר. מודעים יותר לעצמנו ומבינים את עמצנו ואת העולם טוב יותר.


יצירת המציאות שלנו בעיקר מתקשרת לקבלת החלטות, והן אלה שמובילות אותנו למצבי חיים שאנו אוהבים או לא קבלת ההחלטות שלנו בין אם הן מודעות או לא, הן הופכות אותנו למה שאנחנו בזמן 'הווה' מעצבות את "האופי" שלנו ויוצרות את עתידנו.


בתחילת הדרך הרוחנית שלנו יש המון ניבוי וטעייה עם האגו. העיקר אנחנו תמיד בהתבוננות על המתרחש, ובמקום להרגיש שטעיתי בהחלטה שלקחתי, לדעת שההחלטות הללו נבעו מתוך מקומות אגואים ולקחת את זה בתור שיעור ולא שפיטה עצמית.


עם המסע הרוחני האישי שלי, ומתוך ניסוי וטעייה, זה הפך להיות אפשרי עבורי להבין איזו החלטה מונחית על ידי האינטואיציה ואיזו על ידי האגו.


למרות שהאגו מפתיע אותי לפעמים ביכולת הערמומית שלו לגרום לך להאמין שהוא הקול האמיתי בך. עד היום הרבה פעמים אני מקבל כאפות קטנות מהיקום, בכל פעם שאני פועל ומחליט מתוך מקום אגואי.


דבר אחד אני יודע עם עצמי: ההחלטות שיתקבלו מהאגו שלי יגרמו לי להישאר באזור הנוחות, למנוע או לעכב את ההתפתחות שלי.


והאינטואיציה שלי מנחה אותי בקצרה ובחוכמה. האגו תמיד מתווכח על סיבות ותירוצים להפסיק לעשות את מה שאני יודע שאני צריך לעשות כדי להתקדם.


ההחלטה להתקדם לא קלה לביצוע, היא מפחידה וזה בגלל שאנחנו מאמינים שאנחנו לא מסוגלים או שנפגע בעצמנו בניסיון, כמו תמיד, זו אשליה.


9. האינטואיציה יצירתית ויכולה להגיע דרך אפיקים שונים.

לאינטואיציה יש דרכים שונות להתבטא. היא יכולה לעשות את זה באמצעות דימויים, חלומות, מילים, אנשים או דחפים. אם נדע לפעול איתה בצורה ספונטית, לא יבוא הניתוח לאחר ההכוונה האינטואיטיבית.


הרבה פעמים נקבל אינטואיציה דרך חלום או סיטואיציה בחיים ומיד האגו ישתלט על העסק וידאג לנתח את המצב דרך מערכת לוגית אינטלקטואלית.


10. יציאה מחיווט הישרדותי.

כמובן שתמיד נחזור למקור של הדברים. ככל שמערכת יותר טראומטית, חרדתית ולחוצה, כך ההזדהות עם האגו חזקה יותר והקשר שלנו עם האינטואיציה נחסם רוב הזמן.


העבודה העיקרית שלנו בסופו של דבר תהיה על האפיק הזה, כי הוא זה שיגרום לדברים להתגלגל ולאגו להתערער ולהתקלף.


שכולנו יצורים רוחניים עם חוויות אנושיות. כולנו אותו דבר והאגו יוצר היררכיות כדי לשמור אותנו נפרדים ולא מודעים לאמת. אין על מה להגן. אי אפשר לפגוע בזהות האמיתית שלנו.


זה הזמן לבטוח בכוח הנשמה שלך ולחיות מהלב שלך. אם תאפשר לעצמך לחיות מהמקום הזה, תחווה את החיים כמרגשים, עסיסיים ומלאים באינסוף אפשרויות לשפר את הפוטנציאל הגבוה ביותר שלך.


לחיות למען הנשמה שלך משמע להקשיב לאינטואיציה שלך. האינטואיציה שלך היא הקול של המאסטר הפנימי שלך שמנחה אותך מחושך (חוסר הכרה) לאור (תודעה מורחבת).


יש לך את האפשרות לקבל הדרכה גבוהה ולהפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמך. המסע שלנו כנשמות בכדור הארץ מלאים באתגרים, הכוונות, סימנים ושיעורים.


תן ליקום לזרום דרכך, לחלחל ולאפשר לו לעשות את שלו, ללא הפרעה חדה של האגו. אל תיקח את החיים האלה כל כך ברצינות כולנו בהצגה תיאטרלית ואנחנו יכולים לבחור להנות ממנה.


בהצלחה במסע שלך.

 

אני מזמין אתכם להצטרף לתוכנית העומק שלי,

ללמוד עוד על השיטות שלי,

להצטרף לעמוד האינסטגרם שלי,

לצפות בערוץ היוטיוב שלי,

ולצפות בערוץ הטיק-טוק שלי.

אחלה דור שמאי

58 צפיות

Comments


bottom of page